Գրանցում

Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը

2021-05-31

Սույն թվականի մայիսի 17-ից 31-ը ՀՀ-ում անցկացվեց  դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը:
Հանրապետության բոլոր դպրոցների  թիմերը իրենց ուժերը չափեցին երրորդ փուլի ուղեգրի համար:

Շնորհավորում ենք մրցանակակիրներին ու բոլոր մասնակիցներին և մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում բոլոր
նրանց, ովքեր իրենց մեծ ներդրումն ունեցան մրցաշարի կայացման գործում:

Ստորև ներկայացնում ենք Երևան քաղաքի և հանրապետության բոլոր տարածաշրջանների հաղթած թիմերի ցանկը:
 

             ՀՀ ԲՈԼՈՐ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆՆԵՐԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ    

N

Մարզ

Տարածաշրջան 

Հաղթած թիմեր

1

Շիրակ

Գյումրի 

1–ին՝ «Ֆոտոն» վարժարան 2–րդ՝Գյումրի N 11 հիմնական

 

Արթիկ 

Արթիկի 6-րդ դպրոց

 

Ախուրյան 

Ախուրյանի N 1 հիմնական 

 

Անի 

Բագրավանի միջնակարգ դպրոց 

 

Աշոցք

Աշոցքի միջնակարգ

 

Ամասիա

Ամասիայի միջնակարգ

2

Գեղարքունիք

Ճամբարակ

Ճամբարակի 1

 

 

Սևան 

Զովաբերի միջն.

 

Վարդենիս

Վարդենիսի 4

 

Մարտունի

Վարդենիքի կրթահամալիր

 

Գավառ 

Սարուխանի 2-րդ միջնակարգ դպրոց

3

Արագածոտն

Թալին 

Թալինի 2-րդ դպրոց

 

 

Ապարան

Ապարանի համար 1-ին դպրոց

 

Աշտարակ 

 Աշտարակի 5-րդ դպրոց  

4

Լոռի

Ստեփանավան

2-րդ դպրոց

 

 

Տաշիր 

1-ի դպրոց

 

Ալավերդի

Թեղուտի միջն. 

 

Վանաձոր, Գուգարք  

1-ի տեղ- Վանաձորի 4, 2-րդ Վանաձորի 18

 

Սպիտակ    

Սպիտակի թիվ 1 դպրոց

5

Արմավիր

Էջմիածին

1-ի տեղ- Գայի դպրոց,  2-րդ տեղ 12-րդ դպրոց

 

 

Արմավիր

1-ի տեղ 5-րդ դպրոց, 2-րդ տեղ- Հացիկի միջն

 

Բաղրամյանի շրջան 

Մյասնիկյանի դպրոց 

6

Վայոց Ձոր

Ջերմուկ

Մաքսիմ Գորկու համար 1-ին դպրոց 

 

 

Վայք

Վայքի հիմնական դպրոց 

 

Եղեգնաձոր

Եղեգնաձորի  1-ին դպրոց 

7

Տավուշ

Իջևան

Իջևանի թիվ 5 դպրոց

 

 

Բերդ

Բերդի թիվ  3 դպրոց

 

Դիլիջան

Դիլիջանի կենտրոնական դպրոց

 

Նոյեմբերյան

Բերդավանի միջն դպրոց 

8

Սյունիք 

Գորիս

Գորիսի թիվ 1 դպրոց 

 

 

Սիսիան

Սիսիանի թիվ 2 հիմնական դպրոց

 

Կապան

Կապանի թիվ 6 հիմնական դպրոց

 

Քաջարան 

 Քաջարանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց

 

Մեղրի

Ագարակի հիմնական դպրոց

9

Կոտայք

Հրազդան

Հրազդանի թիվ 11

 

 

Աբովյան

1-տեղ-Աբովյանի 5-րդ , 2-րդ տեղ-Աբովյանի 2-րդ

 

Չարենցավան

Չարենցավանի թիվ 5 հիմնական դպրոց

 

Եղվարդ

Եղվարդի թիվ 3 հիմնական դպրոց

10

Արարատ

Արտաշատ 

Արտաշատի համար 1 դպրոց 

 

 

Մասիս

Մասիսի համար 3-րդ

 

Վեդի, Արարատ 

Վեդիի համար 2 դպրոց 

 

    ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ

N

Վարչական շրջան 

Հաղթած թիմեր

1

 Էրեբունի և Նուբարաշեն

թիվ 35 հիմնական դպրոց

2

Աջափնյակ և Դավթաշեն

թիվ 153 հիմնական դպրոց

3

Արաբկիր

թիվ 130 հիմնական դպրոց

4

Մալաթիա-Սեբաստիա

թիվ 11 հիմնական դպրոց

5

Նոր-Նորք, Նորք Մարաշ

Էլիտա հեղինակային միջազգային դպրոց

6

Կենտրոն

թիվ 19 հիմնական դպրոց 

7

Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան

ֆիզմաթ հատուկ դպրոց

8

Շենգավիթ

«Քվանտ» վարժարան




Developed by 5165m Studio