Գրանցում
Նորություններ

2021-11-28    Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2021- 5-րդ փուլ. Մրցանակակիրներ
Ս/թ. նոյեմբերի 28-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի ունեցավ «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ - 2021» արագ շախմատի մրցաշարի 5-րդ փուլը: Հիմնական մրցանակներ. 1-5-րդ տեղերը գրաված շախմատիստներին I տեղ՝  ՄԳ Մանուել Պետրոսյան II տեղ՝  ՄԳ Հայկ Մարտիրոսյան  III տեղ՝  ՄԳ Շանթ Սարգսյան IV տեղ՝  ՄՎ Մամիկոն Ղարիբյան V տեղ՝  ՄԳ Տիգրան Հարությունյան Հատուկ մրցանակներ. ...
Ավելին



2021-11-27    Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. IV Փուլ
Ս.թ. նոյեմբերի 27-ին  ավարտվեց «ՀՀ կորպորացիաների շախմատի Գրան Պրի»-ի 4-րդ փուլը, որին մասնակցում էին Հայաստանի կորպորացիաների լավագույն 14 թիմերը: Համառ պայքարից հետո մրցաշարային աղյուսակը գլխավորեցին՝ 3-րդ տեղ – ՀՀ փաստաբանների պալատի 2-րդ թիմ 2-րդ տեղ – Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի 1-ին թիմ 1-ին տեղ – «ՍոֆթԿոնստրակտ»-ի 1-ին թիմ Շնորհավորում ենք հաղթող թի...
Ավելին



2021-11-25    Ձմեռ - 2021. միջազգային և ազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշար
Ս/թ. դեկտեմբերի 13-22-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է «Ձմեռ 2021» միջազգային և ազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշար՝ հետևյալ ժամանակացույցով. 13 դեկտեմբերի – 1-ին տուր 15:30 14 դեկտեմբերի – 2-րդ տուր 15:30 15 դեկտեմբերի – 3-րդ տուր 15:30 16 դեկտեմբերի – 4-րդ տուր 15:30 17 դեկտեմբերի – 5-րդ տուր 15:30 19 դեկտեմբերի – 6-րդ տուր 15:30 20 դեկտեմբերի –...
Ավելին



2021-11-24    I կարգի որակավորման մրցաշար
Ս/թ. դեկտեմբերի 13-ից 22-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է I կարգի որակավորման մրցաշար՝ հետևյալ ժամանակացույցով. Մրցաշարի օրեր / ժամեր 13 դեկտեմբերի - 1-ին տուր 15:30 14 դեկտեմբերի - 2-րդ տուր 15:30 15 դեկտեմբերի - 3-րդ տուր 15:30 16 դեկտեմբերի - 4-րդ տուր 15:30 17 դեկտեմբերի - 5-րդ տուր 15:30 19 դեկտեմբերի - 6-րդ տուր 15:30 20 դեկտե...
Ավելին



2021-11-18    Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2021- 5-րդ փուլ
Ս/թ. նոյեմբերի 28-ին, ժամը 12:00-ին Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ - 2021» արագ շախմատի մրցաշարի 5-րդ փուլը: Մրցաշարին կարող են մասնակցել առնվազն II կարգ ունեցող շախմատիստները: Մրցաշարը կանցկացվի շվեյցարական մրցակարգով, 8 խաղափուլով՝ համաձայն ՖԻԴԵ-ի շախմատի կանոնների: 7 րոպե ամբողջ պարտիայի համար` յուրաքանչյուր քայլի համա...
Ավելին



2021-11-15    Մարզիչների առցանց սեմինար
Հայաստանի շախմատի ակադեմիան դեկտեմբերի 3-ից 5-ը կազմակերպում է մարզիչների առցանց սեմինար: Սեմինարը կանցկացվի ռուսերեն լեզվով: Դեկտեմբերի 3, ժամը 15:00 - 17:00՝ ՄԳ Արթուր Յուսուպով Պատանի շախմատիստների նախապատրաստական աշխատանքներ Դասընթացավարների ինքնազարգացում: Դեկտեմբերի 4, ժամը 09:30 - 11:30՝ ՄԳ Վլադիմիր Չուչելով Բարձր որակավորում ունեցող շա...
Ավելին



2021-11-04    III և II կարգի որակավորման մրցաշարեր
Ս/թ. նոյեմբերի 17-ից 25-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է II և III կարգի որակավորման մրցաշարեր հետևյալ ժամանակացույցով.                     II կարգի մրցաշար   17 նոյեմբերի – 1 տուր 15:30  18 նոյեմբերի – 2 տուր 15:30  19 նոյեմբերի – 3 տուր 15:30  20 նոյեմբերի – 4 տուր 11:30  20 նոյեմբերի – 5 տուր 15:30  22 նոյեմբերի – 6 տուր 15:30  23...
Ավելին



2021-10-31    Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. III Փուլ
Ս.թ. հոկտեմբերի 31-ին Հայաստանի կորպորացիաների Գրան Պրի մրշացարի 3-րդ փուլը ավարտվեց շատ հետաքրքիր, ջերմ և միևնույն ժամանակ մրցակցային մթնոլորտում: Մասնակցում էին Հայաստանի կորպորացիաների լավագույն 17 թիմերը, որի արդյունքում 1-3-րդ տեղեր զբաղեցրին հետևյալ կազմակերպությունները՝ 3-րդ տեղ - Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիսթեմզ ընկերություն  2-րդ տեղ - ՀՀ փաստաբաններ 2 1-ին...
Ավելին



2021-10-30    Երևանի N 181 հիմնական դպրոցի թիմը՝ ՀՀ դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի հաղթող
Գյումրիում ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադան, որին  մասնակցում էին նախընտրական փուլերը հաղթահարած 16 դպրոցների թիմերը՝ Երևանից, ՀՀ բոլոր մարզերից և Արցախից: Հաղթողի կոչման համար ընթացավ համառ պայքար:  Խաղացված 15 տուրերից հետո չեմպիոն դարձավ Երևանի N 181 դպրոցի թիմը: Նշենք, որ նախորդ տարի ևս այս թիմն էր դարձել 14-րդ օլիմպիադաի հաղթող: Հաղթող թի...
Ավելին



2021-10-16    IV կարգի որակավորման մրցաշար
Ս/թ. հոկտեմբերի 25-ից  30-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան կազմակերպում է IV կարգի որակավորման մրցաշար: Մրցաշարը կայանալու է երկու տարիքային խմբերով - 1-ին խումբ՝ մինչև 8տ մասնակիցներ (2013թ. և բարձր), 2-րդ խումբ՝ առանց տարիքային սահմանափակումների: Մրցաշարերի օրեր / ժամեր 25 հոկտեմբերի – 1 տուր 12:00 26 հոկտեմբերի – 2 տուր 12:00 26 հոկտեմբերի – 3 տուր 13:00 2...
Ավելին



Բոլոր նորությունները



Developed by 5165m Studio